Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Artık Google dayım

Artık Google dayım

Google de siteniz artık bir numara olabilir, Siteleriniz google de istediğiniz arama kriterinde üst sıralarda çıkabilir. Alexa site denetim de siteniz çok daha kaliteli siteleri arasında olabilir. Sitemin alexa ve Google  de kaliteli hale gelebilmesi için neler yapmalıyım diyen internet sitesi sahipleri bu makaledeki işlemleri eksiksiz yerine getirin siteniz google’de daha cazip hale gelsin.
Domain tescil etmeden önce. Tescil edeceğiniz alan adı ismi google’de çıkmak istediğiniz arama kriteri ile paralel olmalıdır. Örneğin Web Tasarım gibi arama kriterinde üste çıkmak istiyorsanız firmanızın adı ilke ise ilkewebtasarim.com adlı alan adını tahsis etmeniz gerekmektedir. Arama Kriteri ile  paralel bir isim tescil ettikten sonra direkt admin panelli bir hosting almalısınız.

Direkt admin panelli bir hosting paketi sahibi olduktan sonra sitenizde kurulacak olan script özgün ve yönetim panelli olmalıdır. Yönetim panelli olan scriptlerde google uyumlu makalelere ara ara yer vermiş olursunuz.

Sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sektörinizdeki rakiplerin kullanmış olduğu kategori isimlerinin haricinde kategoriler açmalısınız. Örneğin: Web Tasarım ise rakibinizin kategori ismi siz  Tasarım Hizmetleri Veya Web Hizmetleri gibi google a özgün gelecek  kategoriler açmalısınız.

Böylelikle googlenin sizi üretici görmesini sağlarsınız.
Makalemiz Devam Edecektir.

20 Şubat 2012
1.258 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?