Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Bir Reklamcı’nın Gözünden

Bir Reklamcı’nın Gözünden

Reklamcı, üretici ve alıcı arasında, tüketiciyi etkilemek amacıyla, bir malın veya hizmetin tanıtımı ve satışı yönünde bilgilendirme ve ilgi uyandırma işini üstlenen kişidir.

Reklamcılık, yaşanan dönemin ruhunu yansıtan bir sektördür. Günümüzde en çok takip ve tercih edilen mesleklerin başında gelmektedir. Bu meslek için de gerekli eğitim ve tecrübeleri kazanmak gerekmektedir. Öncelikle, zevk sahibi, titiz ve sorumluluklarınızın farkında olmanız gerekir. En iyi olmak için sürekli bir çaba içersinde olmalısınız. Yaratıcı ve parlak fikirler bulmanız gerekir. Bunların dışında çok dikkatli bir karaktere sahip olmanız ve en ufak pürüzleri bile gözden kaçırmamalısınız. Reklamcılık o kadar kolay bir iş değildir.

Reklamlar, insanlığın gelişimi üzerinde büyük rol oynamıştır. Şu an ki çağdaş toplumun oluşumunu hızlandırmış ve medeniyetlerin yükselmesini sağlamıştır.

Dünyada internet kullanımı inanılmaz bir hızla ilerlemektedir. Çok az maliyetle, yüksek oranda kar marjı, site yöneticilerini internet reklamcılığına yönlendirmiştir. Diğer reklam sektörlerine göre internet reklamcılığı daha fazla tercih sebebi olmuştur.

Türkiye gibi internet kullanımının her geçen gün yaygınlaştığı bir ülkede reklam konusunda büyük şans var. Üstelik bazı kişiler internet tutkunu haline geliyor.

İnternet reklamcılığından faydalanarak daha fazla müşterilere ulaşabilir ve satışınızı artırabilirsiniz.

Reklamcılık, zamansız ve düzensiz bir iştir ve her zaman yetiştirilmesi gereken işler vardır. İnternetle, reklamcının işi de kolaylaşmaktadır.

Reklamcılıkta, öncelikle temel önermenin ne olduğunu ortaya koymak ve önemini belirtmek gerekir. Beklentiler mantıklı olmalı, her zaman firmanın kişiliğini yansıtmalı ve beyinlere kazınmalıdır.

Reklam, yalnızca bir mesajdır ve bir mesaj göndermede ilk gereken kime gideceğinin tanımlanmasıdır. Alıcının karşı karşıya kaldığı sorunların göz önüne alınıp belirlenmesi gerekir. Olaylara dayalı, duygusal veya güldürücü kısaca düşündürücü olması etkili olmasında faydalıdır.

03 Kasım 2012
1.061 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?