Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Bir Sitenin Google Ayarları

Bir Sitenin Google Ayarları

Google ziyaretçilerin karşısına arama kelimelerinde sizin sitenizi çıkarıyorsa başarıya ve kazanca ulaşmanız daha kolay oluyor. Web’de kural mümkün olduğunca çok ziyaretçinin karşısına çıkmak ve akıllarda kalmak.

“Dünya üzerinde var olan bilgiyi düzene sokmak” misyonuna sahip Google, bugün bilgiden öte ticaret ve iletişimi de belirli bir düzene sokmuştur. Bir çok ülkenin ticaret alanında öne çıkmak istiyorsanız “ilk onbirde” yani Google sonuçlarında yer bulmak zorundasınız. Google size daha iyi sonuç için öneriler sunuyor ve ücretsiz webmaster araçları sağlıyor.

Google’da sitenizi üste çıkarmak istiyorsanız öncelikle sitenizi Google ekleyin. Web sitenizi tamamlayarak ziyarete açtığınızda ilk iş olarak http://www.goole.com/addurl.html adresine giderek karşınıza çıkan formdaki URL: bölümüne web sitenizin adresini http:// ön ekini de kullanarak WWW.sizinsiteniz.com şeklinde girmelisiniz. Comments kısmına yorumlar da yapabilirsiniz. Google indeksine en hızlı şekilde yerleşmek için diğer sitelerden sitenize link verilmesini sağlayın. İndeksleme hızını ve sıklığını artıran ve Google Webmaster Tools içinde yer alan bir yöntem olan Stiemaps hazırlayarak eklemeniz performansınızı ciddi şekilde artıracaktır. Web Dizinlerine eklemek ziyaretçilerinizin sitenizi bulmasına yardımcı olacaktır. Sitenizin sayfalarına  giden linkleri mümkün olduğunca metin olarak hazırlamaya çalışın. Resimlere tıklanarak, ilerlenen bölümlerdeki linkleri ayrıca bir site haritası bölümünde bir araya toplamak sitenizin indekslenme başarısını artıracaktır. Doyurucu bir site içeriğine sahip olmak, arama işlemlerinde kelimeler baz alındığı için her zaman puan kazandırır. Metin tarayıcısını kullanarak sayfanızı inceleyin. Robots.TXT dosyasını ekleyin. Bu sitenize gelen robotun (örümceğin) doğru yerde olduğunu anlamasına, hangi bölümlerin indekslenip indekslenmeyeceğini anlamasına yarar.

Web siteniz yayına hazır hale gelmiş olsa bile, henüz yapım aşamasında olan bölümlerin arama motoru tarafından indekslenmesini engelleyin. Sitenizi Google’da ilk sıralara çıkarmayı vaat eden SEO’lara dikkat edin. Zaten sitenizi ücretsiz olarak Google’a kaydedebiliyorsunuz. Ücret karşılığında vaat edilen şeylerin tümünü ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

04 Kasım 2012
1.159 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?