Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Blok Takvimi Basımı

Takvim, zamanın yüzyıl, yıl, ay, hafta ve gün gibi parçalara bölünüp düzenli bir sırayla gösterildiği çizelge olup, sosyal, ticari, dini ya da idari amaçlı gün içersinde kullanılan organize bir sistemdir. Zaman ölçümünü yapabilmemiz için güncel hayatımızın içinde olmazsa olmazımızdır.
Ticari veya kişisel amaçlı basılan takvimler, kullanım alanına ve yerine göre çok çeşitli olabiliyorlar. Bu güne kadar kağıt, metal veya tahta üzerinde gördüğümüz standart takvimlerden sıkılanlar olmuştur. İletişim teknolojisindeki gelişmeler, kendi takvimini kendi hazırlamak isteyenler için internette, mükemmel programlar sunmaktadır. Bu sayede kişi, her ay farklı olmak üzere istediği resimlerle masa başında çalışırken kullanabileceği kendi takvimini hazırlayabilmektedir. Her ne kadar teknoloji bize her türlü imkanı sunsa da, kendi takvimimizi kendimiz oluşturabilsek de, duvarımızda asılı duran bir

basılan takvimler,

takvimin yeri ve değeri daha farklıdır. Hele bir de bize resmi ve dini bayram günlerini, vergi zamanlarını, ülkelerin kodlarını, imsak vakitleri ve okumaktan zevk aldığımız dini ya da güncel içerikli bilgileri, içeriğinde daha daha neleri barındırması takvim basımının gerekliliğini bize hatırlatmaktadır. Sizler de yapar mısınız bilmem ama ben hayatımın önemli bir anını belgeleyen o günün takvimini hala kitaplarımın arasında saklamaktayım. Bir de çok güzel manzara resimleri olan takvimler var. Baktıkça insanın içi açılır. Atatürk portreli takvimler her zaman işime yaramıştır. Okulda çocuklardan istenen Atatürk konulu ödevlerde hep resim sıkıntısı çekmişizdir. Böyle anlarda neredeyse kurtarıcınız durumundadırlar. Herkes için kesin gerekliliği olduğunu bilen firmalar, her sene sonuna doğru kendi tanıtımlarını yapan takvimler bastırmakta ve müşterilerine promosyon olarak sunmaktadır. Küçük ama bizi sevindiren bir hediyedir. Takvimin promosyon amaçlı kullanılması, ürününü tanıtan firmalar hakkında bizim daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağladığı gibi firmanın da başarı puanının artmasına vesile oluyor. Kişisel olarak fikrim, takvim basımı matbaacıların işlerinin arasında hala güncelliğini koruyan ve gerekliliği hiçbir zaman bitmeyecek olan bir alan.

15 Kasım 2012
2.102 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?