Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Hastane Sitesi Scripti

Hastane Sitesi Scripti

Hastane Sitesinin Özellikleri

Gelişen internet teknolojisi ve bunun yaygın kullanımı, sağlık hizmetleri sektörünün gelişiminde de büyük bir rol oynamaktadır. Doktorlar, hastaneler, sigorta şirketleri ve diğer sağlık kuruluşları, sağlık hizmetlerinin sunuluşunu geliştirmek için interneti kullanmaktadırlar.

Peki, hastaneler ve tıp merkezleri için web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır?

Yapılan bilimsel araştırmalar, hastane web sitelerinin başlıca 2 tip tasarım içerdiğini göstermektedir:

1) En çok rastlanan tip, hastanenin basılı tanıtım materyallerinin elektronik sürümleri olmaktan öteye geçemeyen, statik sitelerdir. Kolay ve ucuz yoldan oluşturulup, pek de güncellenmezler. Kurumun tarihçesi, vizyon ne misyon yazısı, ürün ve hizmet listesi, bu tip hastane sitelerinin başlıca bölümleridir.

Birinci tip hastane sitelerinin ziyaretçileri, internette dolaşırken tesadüfen bu siteye rastlayanlar ile, hastanenin telefon numarasını öğrenmek isteyenlerdir. Çünkü bu tür hastane siteleri, sahibi olan kurumlar tarafından ve tasarımcıları tarafından, sadece basit broşürler olarak görülmektedirler.

2) İkinci tip hastane sitelerine ne yazık ki az rastlanır. Bunlar genellikle gelişmiş, modern sağlık kurumlarının web siteleridir. Web sitesinin bu özellikleri ile hastanenin gelişmişliği, karşılıklı etkileşim içindedir. Bu tür hastane web sitelerinin öne çıkan özellikleri başlıca şu şekilde belirtilebilir:

İnteraktif olarak tasarlanırlar ve temel hedef kitlesinin beklentilerine odaklanırlar. Kurumsal kimlik hakkında daha ayrıntılı ve interaktif içeriğe sahiptirler. Ziyaretçilerin özelliklerine ve beklentilerine göre değişip şekillenebilirler ve ziyaretçilerine pek çok kişisel hizmet sunabilirler.

İkinci tip hastane siteleri “canlı”dır. Kurumsal kimlik tanıtımlarının dışında, online uygulamalara da açıktırlar. Hastalar veya hasta yakınları web sitesine girdiğinde, her bir doktorun kişisel sayfasından, özgeçmişine ulaşabilir, iletişime geçebilir.  Kendisine ait tahlil sonucundan, yakınları tarafından gönderilen geçmiş olsun dileklerine kadar birçok etkinliğe erişebilir. Hastane adına açılacak Facebook, Twitter vb sosyal medya sayfaları da, hastanenin web sitesiyle bağlantı içinde, canlı ve güncel olmalıdır.
Örnek Hastane Sitesi Tasarımı
hastane-sitesi-scripti
Profesyonel Hastane Sitesi Tasarımı

 

12 Ekim 2012
1.593 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?