Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Hastane Web Sitesi Tasarımı

Hastane Web Sitesi Tasarımı

hastane-web-sitesi-tasarimiHastane ve Tıp Merkezleri için internet
sitesi tasarımı nasıl olmalıdır? Hastane tasarımında olması gereken kategoriler ve mevcut kategorilerin halk tarafından kolay anlaşılırlığı nasıl sağlanır? Hastane web sitesi tasarımı tamamlandıktan sonra hastane nin kurumsal kimliğinden bahseden bir yazının olması gereklidir. Vizyon ve Misyondan kısa ve öz bir şekilde bahsedilmelidir, Kurumsal bilgilerden sonra hastanenin Anlaşmalı olduğu kurumlar yazılmalıdır, Böylelikle hastane ziyaretine gelmeden bir hasta , hastane nin çözüm ortaklarını öğrenmiş olur. Hastane web sitelerinde Hasta rehberi bölümü olmalıdır, Zira hasta ve hasta yakınları hastaneye konuk olmadan önce hastanede hastane rehberinden alınan bilgiler ile yola çıkarak işlemlerini tamamlar. Hasta Rehberi Bölümü Olma Zorunluluğu. Hasta rehberi bölümünde hastanın hakları ve ziyaret saatleri ile ilgili bilgiler yer alır. Böylelikle hasta nın hakkı öğrenilmiş olur. Hastane web sitesinin Tıbbi birimler bölümü olmalıdır. Hastane web sitesinin tıbbi birimler bölümünde hastanenin çalışma alanları ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Hasta Hastane ziyaretinden önce muayene olacağı birim hakkında internet sitesinden gerekli bilgi almalıdır. Hastane Kadrosu ve Doktorlar Bölümü Hastane web sitesi içerisinde doktorlarımız bölümü olmalıdır. Doktorlarımız bölümünde hastanede hizmet veren doktorların öz geçmişi detaylı bir şekilde yazılmalıdır. Böylelikle hasta ve hasta yakınları tedavi olacağı doktor hakkında bilgi sahibi olur. örüş ve öneriler bölümü. Hastaneye gelen hasta ve hasta yakınları web sitenizden hastane dönüşü öneri istek ve şikayette bulunabilmelidirler. Böylelikle hastanedeki çalışan personelin performansı da yöneticiler tarafından öğrenilmiş olur. Hastane Web Sitesinde Hoş Geldin Bebek Bölümü Olmalıdır. Hoşgeldin bebek bölümü hastanenizde doğum yapan hanımların kesinlikle seveceği bir bölümdür. Bir aileye katılanı anında görmek bir amcanın bir dayının bir teyzeninde hakkıdır. Hastanede yeni doğan bir bebeği tüm akrabalarına tanıtan bir bölümdür.

10 Ağustos 2012
1.383 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ayşe Nur dedi ki:

    teknoloji çağını yaşadığımız şu günlerde teknolojinin imkanlarından en iyi şeklde faydalanmak için; Bir hastanın hastaneye başvurmadan önce hastanede hangi birimlerin olduğu, bu birimlerde görevli hekimler ve öz geçmişleri, ilk müracaat edecekleri birim ve bundan sonra yapacakları işlemler için doğru yönlendirmeler, online randevu ve sonuç hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. İlke Web Tasarım ve ekibine bu konuya eğilerek bir hastanın tedavi sürecinde ihtiyacı olacağı bütün bilgileri bir web sitesiyle ayrıntılı bir şekile hizmete sunduğu için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?