Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Kişisel Web Sitesi Tasarımı

Kişisel Web Sitesi Tasarımı

İnternet, diğerlerinden daha ön planda olan ve radyo ve televizyon gibi bir medya iletişim aracıdır. İnternet üzerinde kuracağınız bir web sitesi sayesinde kendiniz ile ilgili bilgileri tüm dünyaya duyurabilirsiniz. Maliyeti de en düşük olan bir tanıtım aracıdır.

Şahıs siteleri, sanatçı, siyasetçi, yazar vb. gibi kişilerin eserleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçileri bilgilendirmekle beraber, site üzerinden satış yapılmasına da olanak sağlar. Açtığınız siteyi sergi salonu veya şube olarak da kullanabilirsiniz. Alış verişlerde kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme olanağı bulabilirsiniz.

Oluşturduğunuz blogda, bilgisayar ve internet dünyasını okuyucularla buluşturabilir, güncel olayları paylaşabilir, ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Gündemdeki son filmleri, dizileri ve fragmanları, yükleyeceğiniz bir programla indirebilirsiniz. Uygun fiyata reklam hizmetleri sunabilirsiniz.

Şahsi sitenizi ücretli kurdurabileceğiniz gibi ücretsiz olarak kendinizde kurabilirsiniz. İşe ücretsiz blog sitelerinden kişisel bir blog açmakla başlayacaksınız.  HTML formatlama dilini kullanın. Dışardan kişilerin sayfalarınıza erişebilmesi için yazmaları gereken URL satırını girin.

HTML alanına web sayfasında görüntülenmeyen bilgiler yazılır. BODY alanına ise doğrudan web sayfasında görülen her türlü düzyazı, formatlama bilgileri ve diğer komutlar yazılır.

Netscape Navigator, Microsoft internet Explorer, mosaic, lynx ve Opera gibi web tarayıcıları HTML kodlarını yorumlayarak web sayfalarının görünen biçimlerini oluştururlar. Web istemciniz ile bağlandığınız sayfanın kaynak kodunu yani HTML’yi istemcinizin “View” menüsü altındaki Page Source ile görebilirsiniz…

Kendi şahsi sitenizi kurmak o kadar da zor değil aslında. Bu işi kolaylaştıran bir çok araç var.

15 Kasım 2012
1.380 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?