Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Lokanta Siteleri Nasıl Olmalı?

Lokanta Siteleri Nasıl Olmalı?

Lokanta sitelerinin web tasarım çalışmalarına dair özel bilgiler. Lokanta sitesi yapacak firmanın veya yaptıracak firmanın dikkat edilmesi gerek hususlar nelerdir.

Lokanta sitesi tasarlamaya başlamadan önce arka zemin ilk öncelik hesap edilerek tasarlanmalıdır, Arka zemin rengi veya grafiği tamamiyle siteye paralel olmalıdır. web tasarım aşamasından yayına verilmeden önce sitenin rengi ve grafik çalışmaları lokanta menülerine uyumlu olmalıdır.

İnternet ortamında lokantaları açılan firmalar diğer lokantalara göre çok daha rağbet görmektedir. Örneğin konyada bir okul şanlıurfa ya veya türkiyenin herhangi bir bölgesine gezi düzenliyeceğini düşünelimi Bu okul ilk önce konaklama yerini araştırır, Konaklama yerini kararlaştırdıktan sonra gezi düzenlediği memlekette ekonomik ve kaliteli yemek yiyebilecek lokantaları araştırır, Araştırması sonunda gezi için belirli bir harita çıkartır. Bu harita içerisinde yemek için konaklıyacağı yeri hesaplayıp yola çıkar.

Lokanta siteleri nde lokantanın menüsü ve günlük menüsü bundan dolayı yer alması gereklidir. Lokanta sitesi nin bir bölümünde müşteri memnuniyeti bölümüde oluşturularak daha önce konaklama hizmeti verdiğiniz  kişilerin memnuniyet yorumlarını gelecekteki müşterilerinizede ulaştırmış olursunuz.

Böyle bir lokanta sitesi projesi ile sizde mevcut müşterileriniz dışında türkiyenin her bölgesinden müşteri kazanmış olursunuz.

19 Şubat 2012
1.213 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Erhan Güleryüz dedi ki:

    Lokanta siteleri olmalıdır muhakak gerçektende güzel bir yaklaşımda bulunmuşsunuz. bir web tasarımcı olarak sizleri tebrik ediyorum. Lokantacı tanıdıklarıma bu makalenizden yola çıkarak web sitesi yapmalarını önerecem.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?