Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Msn Arama Motoru

Msn Arama Motoru

msn-arama-motoruMSN ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU
Arama motorları arasında google hakimiyet kurmuş olsada MSN arama motorunun yeri de küçümsenemez.  MSN arama motoru dünyada en çok kullanılan arama motorları içinde 3. sırada gelmektedir. Halen bir çok kişi arama motoru olarak MSN kullanmakta. Algoritması google ve yahoo’nun algoritmalarıyla bir çok benzerlik göstermektedir. Beta formatındadır. Sitenizi MSN arama motoruna indexlemek için, beta.search.msn.com/docs/submit.aspx adresine girin. Resimde görülen karakterleri aynen olduğu gibi ilgili yere yazın. Web sitenizin adresini http:// dahil, tam olarak yazın ve SUBMIT URL butonuna basın. Birkaç hafta içersinde siteniz MSN arama motoruna indexlenmiş olacaktır.

Güçlü rakiplerine karşı geliştirdiği Bing arama motorundan sitelerinizi kaydedebilirsiniz. Bunun için bing webmaster araçları linkini  kullanabilirsiniz. Bing sadece siteyi kaydetmekle kalmıyor, size site yönetici paneli de sunuyor. Buradan sitenizin ne kadar popüler olduğu, performans, arama bilgileri gibi birçok özelliğe ulaşma imkanı sağlıyor.

MSN bot web sitenizde gezindiğinde, dizine alınan web sayfalarının içeriğini çözümler ve her web sayfası içeriğini ayıklayarak arama sonuçlarında gösterilen web sitesi açıklamasını oluşturur. Web sayfasının başlığı ve URL’si de ayıklanır ve arama sonuçlarında gösterilir. Eğer siteniz kırık linkler içerirse MSN bot sitenizin içeriğine erişemeyebilir. Sitenizin nasıl indekslendiğini görmek için robots.txt dosyasını ya da META tag kullanabilirsiniz.

Web sitenizin içeriğini düzenli bir şekilde güncellemelisiniz. Başlığa anahtar kelimelerinizi ekleyin. Sitenizde backlink kullanın. Anchor Text link içinde görünen yazıdır ve sizi konu ve başlıkların bağlı olduğu sayfalara götürür. Ayrıca site haritanızı ekleyebilirsiniz.

Her sayfa için ayrı başlık kullanın. Gizli metin ya da link kullanmayın. MSN bunu spam olarak algılayabilir.

16 Kasım 2012
1.750 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?