Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Oto Sitesi Web Arayüz Çalışması

Oto Sitesi Web Arayüz Çalışması

oto-sitesi-web-arayuz-calismasi                                                                                                   OTO  SİTESİ
Otomotiv sanayi, tüm sanayileşmiş ülkelerde ekonominin göz bebeğidir. Sektörün ekonomideki sürükleyici etkisi nedeni ile diğer sanayi dalları ve ekonominin diğer sektörleri ile yakın ilişki içersindedir. Otomotiv sanayi demir-çelik, petro-kimya, lastik gibi temel sanayi dallarının başlıca alıcısıdır. Turizm, altyapı ve inşaat ile ulaştırma ve tarım sektörlerinin gerek duyduğu her çeşit motorlu araçlar sektör ürünleri ile sağlanmaktadır. Bu sektördeki değişimler, ekonominin tümünü yakından etkilemektedir.

Otomotiv sanayi, kendini web sitelerine de taşımıştır. Yeni çıkacak bir ürün hakkında olsun veya 2. el araçlarla ilgili bilgilere direk ilk ağızdan oto web siteleri sayesinde  ulaşabiliyor ve karşılaştırma yapabiliyoruz. Artık, internet üzerinden araç satışı ve kiralaması gibi işlemler çok kolay.

Şirketinizin ve ürünlerinizin tanıtımını yapmak, kuracağınız web siteleri sayesinde daha etkin ve daha az masraflı olacaktır. Müşterilerinizin size ulaşmasını beklemenize gerek kalmadan, otomotiv web siteniz sayesinde  siz müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Web sitesi kurarken, giriş sayfasına iletişim bilgilerini, görselleri, bağlantı ve navigasyonu, e-posta kayıt kutusunu, sosyal medya bağlantılarını koymanız site üstünlük sağlayacaktır.

İletişim bilgileri sayesinde müşterilerinizle hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Müşteri eğer size ulaşabilecek bir telefon numarası bulamazsa kararını erteleyebilir veya ilgisini başka alanlara kaydırabilir. Görselleri kullanırken ana konudan sapmayın ve alakasız şekiller kullanmayın. Sık sorulan sorular, müşteri hizmetleri gibi kullanıcıyı ilgilendiren menülere yer verin. Özellikle 404 hatasına yer vermeyin. Sık sık kontrol edin. Google Web yönetici araçlarından bununla ilgili raporlar edinebilirsiniz. Müşterilerinize haftalık veya aylık olarak düzenli bir mail bilgilendirmesi yapın, fırsatlardan haberdar edin. Sosyal medya bağlantılarını ön sayfaya kolay ve anlaşılır bir şekilde mutlaka koyun. İş dünyasının çok sık olarak sosyal medyayı kullandığını unutmayın. Kampanyalarınızı duyurmak isteyen müşterileriniz olabilir.

16 Kasım 2012
1.706 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?