Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Promosyon Ürünleri

Günümüz reklam sektörü, tüketicinin seçiciliğindeki değişim, teknolojinin hızla ilerlemesi ve kullanılan reklam mecralarında farklılıkların aranması gibi sebeplerden dolayı hedef kitleye ulaşmanın daha kolay ve mümkün olması bakımından pazarlama bileşenleri ile birlikte uyum içinde olan promosyon ürünlerini kullanmayı tercih etmektedirler. Burada önemli olan hedef kitleye yönelik doğru mesajı taşıyacak ürünleri seçmek ve ulaştırmaktır.

Hedef kitleye ulaşmak için;

Tüketicilere yönelik satışta özendirme kampanyaları, yani ürünün üzerine bantlama, paket içine koyma, anında verme, çekilişle verme veya kupon biriktirme gibi yollarla satıştaki ürününüzün özelliklerine göre promosyon ürünler verilebilir. Yapılan araştırmalar, insanların genelde şansa dayanmayan hediyeleri benimsediklerini göstermektedir.

Dağıtım kanallarına yönelik kampanyalarda ürün ve hizmeti tüketiciyle buluşturan bayilerde kullanılabilir. Belirli bir süre içerisinde belli bir miktarda sipariş veren, kotayı geçen, önceden belirlenen ürünleri rafında bulunduran firmaların ödüllendirilmesi hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Satıcılara yönelik kampanyalar, yani satıcıların rakip firmalar arasında, ürün ve firmanız hakkında olumlu düşüncelerini ve satış teşvikini sağlamak için promosyon etkili olacaktır.

Müşteri temcilerinin marka kimliği taşıyan promosyon götürmesini sağlayabilirsiniz. Kamuda güven oluşturmaya yönelik kampanyalar düzenleyebilir veya etkinliklerde promosyon dağıtabilirsiniz. Tedarikçilere yönelik çalışmaların içersinde ya da anket uygulamalarında yine promosyon ürünler kullanabilirsiniz.

Promosyon artık pazarlama ve satışın olduğu kadar bizlerinde gündelik yaşamının bir parçası haline gelmiştir. Yaptığımız alışverişlerde promosyonlu ürünleri tercih eder olduk. Hızla gelişen ve küresel bir yapı kazanan ekonomik koşullarda,  hedef kitlesine en kolay ve ekonomik yollardan ulaşabilmenin yolu artık promosyonlardan geçmektedir.

Pazarlamanın içinde yer alan promosyon, internetin katılımıyla iletişim araçlarında meydana gelen gelişmelere karşın, dimdik yerinde duruyor. Hatta giderek daha da yerini sağlamlaştırıyor. Yazılı ve görsel reklamların ulaşamadığı noktalara, hedef kitlenin her türlü yaşam alanına ulaşabilmektedir.

01 Kasım 2012
2.050 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?