Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Reklam Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Reklam Web Sitesi Nasıl Olmalı?

İletişim açısından reklam, bir işin, fikrin, ürün veya hizmetin para karşılığında, kitle iletişim araçlarının denetiminin kullanılmasıyla, hedef kitlede istenen yönde tutum ve davranış sağlama faaliyetidir.
Reklamlar, bazı sitelerde internet sayfasını açtığımızda hemen karşımıza çıkıveriyorlar. Hiç beklenmedik fırsatlar sunuyorlar. Bazen de rahatsız ediyorlar. Bir çok internet kullanıcısı için farklı şeyler ifade etseler de, siteler ve reklam verenler için   parayı ifade ediyorlar.

Şirketler tarafından internet reklamları için harcanan milyarlarca dolar, hedeflenen kitleye ulaşabiliyor mu? Şirketler daha çok tanınma, adından söz ettirme, marka değerini artırma ve daha çok kar etme adına harcamalar yaparken, site sahipleri yayınladıkları reklamlara ne kadar çok tık alırlarsa uluslar arası reklam ağlarından o kadar fazla para kazanıyorlar.

Google Adwords, Doubleclick, adchoices gibi uluslar arası reklam ağlarından birini kullanabilirsiniz. Önemli olan sitenin özelliklerinin sizi tatmin edip etmemesidir.

Özellikle google’ın önderliğindeki adsense ve adwords gibi internet üzerinden yapılan reklamlar herkesin ilgisini çekmektedir. Google reklam faaliyetinin içine en uçtaki kullanıcısını bile dahil ediyor. Bu reklam faaliyetlerinin yüzünün tamamen değişmesi demek oluyor.

Reklamın sitesinin özelliği, marka oluşturmak, kurumsal kimlik tasarlamak, etkili, ilgi çekici ve akılda kalıcı kampanya üretmektir.

Bunun için reklam sitesinin ilgi çekici, şaşırtıcı, özgün, kullanmaya yönlendirici, yaratıcı ve inandırıcı olması gerekir. Aynı zamanda basit, alakalı, açık, sağlam ve renkli olmak zorundadır.

Reklam siteleri sayesinde, faaliyet gösterdiğiniz alanda hedeflerinize ve amaçlarınıza kalıcı adımlarla ilerleyin. Gerek üreticiler, gerekse tüketiciler açısından hayatımızda oldukça önemli oldular.

15 Kasım 2012
1.361 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?