Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Şanlıurfa Web Sitesi

Şanlıurfa Web sitesi, web üzerindeki sayfa ve hizmet bütünüdür. Bir şanlıurfa web sitesi, en çok kullanılan HTTP protokolü başta olmak üzere HTTPS veya gerçek zamanlı veri akışı (streaming media) hizmeti veriyor olabilir.Şanlıurfa Web siteleri, çoğunlukla bir alan adı (Domain name) üzerinden hizmet verir.
Şanlıurfa Web sitesi türleri
sanliurfa-web-sitesi 

Bir şanlıurfa Web sitesi statik veya dinamik olabilir:
Statik web sitesi
Statik bir şanlıurfa Web sitesi, monoton veya az güncellenen sitelerdir. İçerik sık bir şekilde değişikliğe uğramaz. Genellikle uzun süre değişiklik olmayacak olan sitelerdir. Ziyaretçi veya üye katkısı yok denecek kadar azdır. Site tamamen siteyi oluşturan kişi tarafından düzenlenebilir. Statik şanlıurfa Web sitesini oluştururken;
HTML
XHTML
DHTML
CSS
kodlamaları kullanılır.
Dinamik şanlıurfa web sitesi
Dinamik bir şanlıurfa Web sitesi, her kullanıcı için ya da her ziyarette özel olarak oluşturulabilir. Dünya üzerindeki her kullanıcı, bir siteye kendi kullanıcı adıyla girdiğinde diğer kullanıcılardan farklı bir içeriğe erişebilir. Bu farklı içerik, şanlıurfa Web sitesinin renkleri, teması, müzikleri, sitedeki yetki derecesi vb. şeklinde olabilir. Günümüz internetindeki popüler siteler dinamik sitelerdir. Bu dinakmikliği oluşturmak için dünyada kullanılan farklı diller vardır.
Dinamik bir şanlıurfa Web sitesinde kullanılabilen dillerden bazıları şunlardır:
ASP.Net
ASP
PHP
JSP
CFM
ASPX uzantılı ASP.NET sayfaları içeren siteler, günümüzde popülerlik yolunda ilerlemektedir. Bu son teknoloji ürünü siteler, çeşitli API’leri kullanarak güvenilir kodlama ve gizlilik ilkesiyle başarılı olmaya adaydırlar. Web 2.0 olarak da nitelendirilen bu Web sitesi çeşitleri, kullanıcı ile sunucu etkileşiminin üst düzeylere çıktığı teknoloji olarak, İnternet üzerindeki yerini almıştır.
2008 yılı başlarında Web 2.0 adlı bir kavram doğmuştur. Bu kavram yeni nesil web sitesini ifade eder. Hız ve kodlama olarak çok değişen bir şey olmamakla beraber; renk uyumu, daha zarif geçişler, yuvarlak köşeler, kontrast renklerin bir arada bulunması gibi kombinasyonlarla oluşturulan sitelerdir.
Yollanan içeriğin dinamikliği için ise JavaScript, Flash, Java, Silverlight veya başka bir gerçek zamanlı veri akışı örneği kullanılabilir.

21 Ağustos 2012
1.418 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Samed Hayri Yetişkin dedi ki:

    Firmanızı yakından takip ediyorum tasarımlarınızın hayranlarından biriyim hepsini bir arada görünce web tasarım larınıza karşı olan hayralığımıda dile getirmek istedim.
    Sevgilerimle Kolay gelsin

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?