Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Tarayıca da Internet Explorer Dönemi

Tarayıca da Internet Explorer Dönemi

Explorer kısaca gezgin demek olup Windows Gezgini ile bilgisayarınız da nasıl gezinti yapabiliyorsanız Internet Explorer ile de yapabilirsiniz. Internet Explorer bir görüntüleme programıdır. İlk sürümü 16 Ağustos 1995’te yayınlanmıştır. Üçüncü sürümüne kadar dikkat çekmeyen bir Web tarayıcısıdır.

Microsoft Yazılım Firmasının hazırladığı Internet Explorer’a benzeyen Netcape Navigator, Opera ve Neoplanet gibi birçok program vardır. Diğerlerine nazaran Internet Explorer daha avantajlıdır. Türkçede stil şablonları yani bilinen kısa adıyla CSS, HTML’e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunar. Bir çok ürünü bir araya sunmasından dolayı popüler olduğunu fark eden Microsoft, yeni İnternet Explorer’a bir e-posta istemcisi ve adres defteri entegre etti. Otomatik olarak ayarları yapılan Internet Explorer’ın olanaklarından dolayı tüm internet paketleri bu yolla gelmeye başladı.

1997 yılında sunulan bir sürümle İnternet Explorer 4 ile kullanıcılar arka plan olarak bir Web sayfası koyabildiler. Daha bir çok yenilik ile teknolojik olarak ilerlediler. 2000 yılındaki istatistiklere göre Internet Explorer’ın kullanım oranı % 95’i geçti. Teknolojiyi bu kadar yakından takip etmek, güvenlik ile ilgili sorunları da beraberinde getirdi ve rakiplerini de harekete geçirdi. Tekeli elinde bulunduran İnternet Explorer, kendini yenileme ve geliştirme çabası içersinde en son İnternet Explorer 9’u çıkardıktan sonra İnternet Explorer 10’uda çıkaracağını bildirmiştir.

İnternet Explorer 9 sayesinde, Web sayfası olarak kaydettiğiniz dosyalarınıza daha kısa sürede erişebilir, daha az yer tutmasını sağlarsınız. Siteleri görev çubuğuna sabitleyebilir, Adres Arama Çubuğunda arama yapabilir, kötü amaçlı olabilecek dosyalar hakkında bilgi sahibi olabilir, yeni sekme düğmesini tıklatarak bir sekme açabilir, göz atma sırasında bilgilerinizi koruyabilirsiniz.

1975 yılında iki kişilik bir şirket olarak kurulan Microsoft, bugün yazılım dünyasının devi oldu. Windows ile İnternet Explorer’ın entegre gelmesi birçok alanda programcıların ve kullanıcıların işine yaramıştır. Netscape, son sürümü olan sayfaları İnternet Explorer kullanarak gösterme seçeneği koymuştur.

Internet Explorer indir

03 Kasım 2012
784 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?