Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Yeni nesil google optimizasyon

Yeni nesil google optimizasyon

İnternet sitelerinin, arama motorlarında kolay bulunması ve sonuçlarının ilk sıralarında yer alması amacıyla, tarayıcı Web siteleri arasında bir mücadele vardı. Bu amaçlı SEO taktikleri geliştirildi.

Ancak, bu çalışmalar zamanla sorunlar çıkardı. Google aramalarında ilk sıraları işe yaramayan birçok site alırken, çok kaliteli bazı sitelerin sonlara düşmesi Google bazı yenilikler yapmasına vesile oldu. Bu değişiklikler uygulanmaya başladıkça görüntülerde değişmeye başladı ve aramaların kişiselleştirilmesi gündeme geldi. Bu da “Yeni Nesil SEO” veya “Yeni Nesil Google Optimizasyonu”da denilen bu yenilikleri doğurdu.

Yeni Nesil Google Optimizasyon,  Google ekiplerinin kullanımı amacıyla hazırlandı. Ancak daha sonra arama motoru optimizasyonuna yeni başlayan ve sitelerin etkileşimini geliştirmek isteyen Web tasarımcıları için de yararlı olabileceği düşünülerek hazırlanmış bir dokümandır.

Bu doküman size Google’da yapılan aramalarda, artık anahtar kelimelerin çokça kullanılmasına değil, yazının bütününe bakıyor. Uzun makalelere, kısa olanlarına göre daha çok bilgi içereceği düşüncesiyle üst sıralarda yer veriliyor. Mobil internet kullanıcı ve aramaların artması, buna uygun yeni SEO kriterlerinin oluşmasına, Facebook ve Twitter gibi sosyal alanlarda yorumların ve beğenilerin arama sonuçlarına etkili oldu. Arama sonuçları bölgesel olmaya başladı. Örneğin; Ankara’da dershane araması yapan bir kullanıcı, üstte Ankara’daki dershaneleri görüyor.

Yeni Nesil Google Optimizasyon ile Web sitenizin bazı bölümlerinde düzenlemeler yapabilir diğer optimizasyonlar ile birlikte sitenizin kullanımında gözle görünür performans sağlayabilirsiniz. Temelinde barındırdığı bileşenler size tanıdık gelecektir. Çalışmalarınızda kararlarınızı verirken üst sıralarda yer almak için ziyaret edenlere en iyisi olacak şekilde hizmet vermeyi düşünmenizi öneririz. Sonuçta, Yeni Nesil Google Optimizasyon görünürlülüğü artırmak için en iyi adım olsa da, ziyaretçilerin ilgisini site içeriği çekecektir.

Yeni Nesil Google Optimizasyon konuları her ölçekte ve türde sitelere uygulanabilir.

03 Kasım 2012
1.092 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?