Mobil Web Sitesi Tasarımı
Artık kullanıcıların bir çoğu arama motoru kullanımı başta olmak üzere, web sitesi deneyimlerini cep telefonu yada tablet gibi cihazlardan yapıldığını biliyormuydunuz ?
TÜMÜNÜ GÖR

Yeni Nesil Tarayıcı Chrome

Yeni Nesil Tarayıcı Chrome

Bilgisayarınızın başına geçip bir Google araması yaptığınızda, size neredeyse anında tüm Web’den sonuçların bir listesi sunulur. Web’de arama yapmayı, önümüzdeki kalın bir kitapta neyin nerede olduğunu söyleyen bir dizin içeriğine benzetebiliriz.

Bu mantıkla yaklaştığımızda, Google Chrome en hızlı tarayıcı olma özelliği ile tasarlanmıştır. Başlaması hızlıdır ve Web sayfalarını anında yükler ve ışık hızında çalıştırır.

Chrome’un birleşik arama ve adres çubuğuna hem arayacağınız kelimeleri hem de Web adreslerini yazabilirsiniz. Tarayıcı penceresi kullanışlı, temiz ve sadedir. Aynı kutudan arama ve gezinme yapabilir, sekmeleri hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz şeylere ulaşabilmeniz için Web’in yolunu açan bir tarayıcıdır.

Hem arama yapabilmenizi, hem de sitelere gidebilmenizi sağlayan Çok Amaçlı Adres Çubuğu, siz yazarken ifadeleri otomatik olarak tamamlar, önerilerde bulunur hatta etkinleştirmişseniz anında sonuçları yükler. Pratik sekmeleri kolayca sürüklenip bırakılabilir ve yeniden düzenlenebilir. Bu sayede yüzlerce sekme Chrome yavaşlamadan açılır. Ayrıca favori sekmelerini (e-posta gibi) aynı yerde görünmeleri için sekme şeridine sabitleyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde PDF dosyalarını yükleyebilirsiniz. Chrome, kapattığınızda açık durumdaki sekmeleri hatırlar ve böylece kaldığınız yerden devam etme olanağı sağlar. Ayrıca, Chrome Web üzerinde daha güvenli olmanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı yerleşik koruma, en son güvenlik düzeltmelerine sahip olduğunuzdan emin olmanızı sağlayan otomatik güncellemeler ve diğer pek çok özellik sunar. Korumalı alan sayesinde kötü amaçlı kişilere karşı ek bir koruma katmanı ve otomatik güncelleme sağlar. Özel bilgilerinizin denetimini size bırakır.

Bilgisayarınızı başkaları ile paylaşıyorsunuz ve uygulamalarınızın başkalarının uzantılarıyla karışmasını istemiyorsunuz ne yapacaksınız? Yeni kullanıcı ekleme özelliği sayesinde herkes kendi oturumunu açarak kendi öğelerini senkronize edebilir. Kendi temanızı oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha daha bir çok özellik Google Chrome’da…

03 Kasım 2012
1.212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?